Čelić, Kalesija, Sapna i Teočak i dalje najzagađenije u Tuzlanskom kantonu
Na području Tuzlanskog kantona, više od 70 miliona kvadratnih metara ili 2,8 posto površine još nije sigurno za korištenje, te se vodi kao sumnjiva površina na zaostale mine, minsko-eksplozivna i neeksplodirana ubojita sredstva.
Ukupna deminirana površina na području ovog kantona, od završetka ratnih dejstava, iznosi oko 36 miliona kvadratnih metara. Dogodilo se više od 200 minskih nesreća na području Tuzlanskog kantona, u kojima su smrtno stradale 123 osobe, a teže i lakše je ranjeno 136 osoba.
U koordinaciji s OSCE-om, a u sklopu projekta “Majevica bez mina”, za koji je osigurano 8,7 miliona eura od Njemačke vlade, angažirane su deminerske organizacije Norveška narodna pomoć i MAG (Mines Advisory Group), koji obavljaju deminiranje u tri opstine u Tuzlanskom kantonu, u Sapni, Teočaku i Čeliću.